Китайські археологи розкопали у Внутрішній Монголії унікальне поховання з колісницею часів династії Ляо, засновниками якої був кочовий народ хітанів. Ця династія правила Китаєм у 916-1125 pp. Гробницю було знайдено вченими в місті Тунляо, пише Arkeonews.
Історичні записи часів правління династії Північна Вей вказують на те, що хітани походять із народу Сяньбо. Вони жили на сході Внутрішньої Монголії. Виявлена археологами колісниця проливає світло на похоронні практики хітанської знаті. Вона дає уявлення про культурну та соціальну ієрархію.
Дерев’яний вал поховальної колісниці не зберігся. У похованні вчені знайшли позолочену фурнітуру, залізні деталі та срібні прикраси. Директор музею Кайлу Ма Хай назвав знахідку безпрецедентною. За його словами, грабіжники могил не дісталися цього місця. Воно залишилося недоторканим.
Під час правління династії Ляо колісниця вважалася ритуальним предметом. З нею ховали представників хітанської еліти. Знайдені в ямі позолочені бронзові дзвіночки свідчать, що могила належить знатній особі. Срібні прикраси, залізні деталі та мідні пензлі дозволяють отримати уявлення про ремесла та матеріальну культуру цього кочового народу.