Археологи виявили у Німеччині скарб, що складається з майже 3 тис. римських монет. Вони були знайдені в горах, які знаходяться за межами Римської імперії у значній відстані від поселень німецьких племен, пише LiveScience.
Як такий величезний скарб опинився в горах, вчені не знають. Відомо, що він був заритий у 270-х роках. У розпорядженні археологів виявилося 2 940 монет і понад 200 фрагментів зі срібла з геометричними візерунками. Вони були в керамічному горщику, який власник скарбу сховав між двома камінням.
Більшість скарбу становлять антонініани. У ІІІ столітті н.е. вони вважалися офіційними срібними монетами Римської імперії. Їх виготовляли із бронзи, після чого наносили срібне напилення. Через незадовільний стан монет ученим вдалося ідентифікувати лише 100. На них зображено римського імператора Гордіана III, який правив Римською імперією в 238-244 рр. н.е., і галльський імператор Вікторин, який правив у 269-271 рр. н.е.
Визначити призначення фрагментів із срібла археологи не змогли. Керамічний горщик, в якому знаходився скарб, має характерну для римської кераміки ІІІ століття н.е. форму. Скарб був знайдений поряд з містом Хершбах. Він був захований у горах Вестервальда, які знаходяться за 18 км від Верхньонімецького лімесу. Ця оборонна лінія позначала кордон між німецькими народами та Римською імперією.
Дас іст фантастіш!
Дас іст фантастіш.