Археологи виявили в Узбекистані стародавнє поселення. Воно утворилося у VIII столітті до н.е. неподалік річки Сурхандарья. Під час розкопок вчені натрапили на архітектурну споруду з кількома кімнатами, яка мала форму квадрата, пише Arkeonews.
Велика кількість гончарних виробів у кімнатах наштовхнула археологів на думку, що вони служили кухнями чи житловими приміщеннями. Вчені знайшли товкачі, ступки, жорна та інші кам’яні знаряддя. За словами археолога Хе Цзерао, ці знахідки дозволяють отримати уявлення про еволюцію образу життя мешканців стародавнього поселення.
Розкопки в Узбекистані розпочалися у квітні під керівництвом китайського археолога Ма Цзяня з Північно-Західного університету КНР. За минулий час китайські і узбецькі вчені зробили три значних відкриття. Крім поселення, вони виявили шість будівель та 25 гробниць часів Кушанської імперії, яка була заснована кочовим народом Юечжі у I столітті н.е. Під її контролем перебували території сучасного Узбекистану, Пакистану та Афганістану.
За словами археолога Вана Цзяньсіня, який почав займатися розкопками в Узбекистані близько 15 років тому, спільна робота з узбецькими вченими дозволила поставити під сумнів західноцентричні погляди на історію розвитку Великого шовкового шляху. Зроблені відкриття дозволяють отримати уявлення про внесок Китаю в розвиток давніх цивілізацій, які мешкали вздовж цього значущого для історії торгового маршруту.