Дослідникам вдалося розкрити секрет мумії жінки, що кричить. Візуально вона схожа на знамениту картину «Крік» художника Едварда Мунка. Довгий час вчені не могли пояснити, чому єгипетська мумія має такий вираз обличчя. За даними The Guardian, їм вдалося розгадати цю таємницю.
Дослідники висунули гіпотезу, що муміфікована жінка померла в агонії. Вона була похована в Єгипті 3500 років тому. Вчені виявили мумію в 1935 році в передмісті Луксора під гробницею архітектора Сенмута, який мешкав під час правління Хатшепсут. Мумія була у труні з дерева.
Поруч із труною вчені знайшли похоронну камеру матері архітектора Хат-Нуфер та кілька могил його родичів. За словами професора радіології Сахара Саліма з Каїрського університету, найімовірніше, що жінка була членом сім’ї Сенмута. Саме тому її було поховано у сімейному склепі архітектора.
Мумія жінки на зріст 1,55 см дуже добре збереглася. На час смерті їй було 48 років. Жінка хворіла легким артритом. За словами Саліма, бальзамуючий розріз він з колегами не знайшов. Як виявилося, внутрішніх органів з мумії вилучено не було. Це стало для професора повним сюрпризом, оскільки класичний метод муміфікації, який практикували жителі Нового царства у 1550-1069 рр., передбачав видалення всіх внутрішніх органів за винятком серця.
Для бальзамування мумії використовувалися дорогі імпортні інгредієнти ладан та смола ялівцю. Відкритий рот не є наслідком недбалості бальзамувальника. На думку вчених, причиною відкритого рота є рідкісна, негайна форма трупного задубіння. Обличчя жінки застигло у такому вигляді через трупний спазм.