Вухо – одне з найважливіших органів почуттів, не тільки для того, щоб чути людей або насолоджуватися музикою, а й для того, щоб навчатися та спілкуватися. Підтримка слуху – ключ до нашого соціального та емоційного благополуччя. Регулярна перевірка слуху – це основа для запобігання довгостроковим проблемам зі слухом.
Найбільш ефективним лікуванням втрати слуху є сучасні слухові апарати, але і вони не зможуть якісно допомогти, якщо людина занадто пізно звернулася за допомогою.
Коли слід перевірити слух
Є кілька ознак того, що час перевірити слух, до них відносяться:
1. Збільшення гучності на телевізорі.
Якщо ви встановлюєте гучність вище середини, або вам потрібні субтитри, щоб розуміти про що говорять на відео, це поширена ознака того, що ваш слух міг знизитися.
2. Не зрозуміло, про що говорять люди.
Якщо вам часто доводиться перепитувати, що сказала інша людина, або вам доводиться читати по губах, замість того, щоб дивитися в очі, є сенс звернутися за консультацією щодо перевірки слуху.
3. Ви уникаєте галасливих місць.
Ви коли-небудь замислювалися, чому ви віддаєте перевагу більш тихим і спокійним місцям для зустрічей з друзями? Шумні місця настільки ускладнюють розуміння мови, що ви не встигаєте стежити за розмовою? Це ознака зниження слуху.
4. Дитячі чи жіночі голоси важко зрозуміти.
Першими при погіршенні слуху втрачаються високі частоти, наприклад, жіночі чи дитячі голоси, спів птахів.
5. У вас дзвін у вухах.
Тінітус – це стан, який характеризується постійним дзвоном, шумом, чи свистом усередині голови чи у вухах. Ці звуки немають зовнішнього джерела. Такі симптоми часто супроводжують втрату слуху, ефективним лікуванням є слухові апарати.
Найчастіше, втрата слуху відбувається настільки поступово, що людина не помічає її. Саме тому варто проводити профілактичні перевірки слуху, щоб вчасно побачити зниження слуху, і почати ефективне лікування.
Іноді трапляється раптова втрата слуху, внаслідок, наприклад, дуже гучного шуму. Надмірний шум може назавжди пошкодити ваш слух, саме тому, так важливо триматися подалі від гучного шуму. Використовуйте беруші, якщо ви довго знаходитесь в місцях з інтенсивним шумом, а також регулярно перевіряйте слух, щоб виявити зниження слуху якомога раніше і запобігти незворотним змінам.
Як часто слід перевіряти слух
Частота перевірки слуху залежить від віку, роду занять та факторів ризику.
Ось загальні рекомендації для дорослих:
Для людей, які мають слухові апарати, рекомендовано перевіряти слух, щоб переконатися, що слух не змінився, і щоб підкоригувати налаштування слухового апарату.
У віці старше 50 років варто проходити перевірку слуху щорічно.
Якщо ви працюєте в дуже галасливому середовищі, варто перевіряти слух не рідше ніж раз на рік.
Деякі ототоксичні лікарські засоби можуть негативно впливати на слух, якщо ви застосовуєте такі ліки, краще проходити періодичні огляди органів слуху.
Для дітей шкільного віку
ВООЗ рекомендує проходити перевірку слуху, коли діти починають ходити до школи, якщо дитина погано розуміє інших, у неї болять вуха, або їй важко говорити.
Для новонароджених
Новонароджені діти повинні пройти перевірку слуху протягом 30 днів із моменту народження. При необхідності, можна зробити повну перевірку слуху у віці до 3-х місяців.
Не чекайте – перевірте слух сьогодні!
Перевірка слуху абсолютно того варта! Регулярні перевірки слуху необхідні для раннього виявлення проблеми та запобігання серйознішим ушкодженням органів слуху. Моніторинг здоров’я слуху є ключем до здорового соціального та повсякденного життя. Запишіться на перевірку слуху в центрі слуху Євротон.