Під час розкопок у Туреччині виявлено горщик із золотими монетами. Археологи стверджують, що у Малій Азії такий скарб знайдено вперше, пише NYT.
За словами археолога Ендрю Медоуз з Оксфордського університету, знайдений скарб має найвищу важливість. Він дозволить вченим деталізувати хронологію карбування ахеменідських монет із золота.
Згідно з висунутою вченими гіпотезою скарб був захований у земляній підлозі будинку найманим солдатом. Він склав у глечик усі свої заощадження, що складалися з кількох десятків монет. На той час їх називали дариками. Кожна монета була еквівалентна місячній платні солдата.
Глечик з монетами був знайдений у Нотіоні у дворі будинку, побудованого в III столітті до н.е. Археологи знайшли його в кутку давнішого житла, що знаходилося під будинком. Дві з половиною тисячі років тому Нотіон був прикордонною зоною між Азією та Європою. Морська битва між Спартою та Афінами у Пелопоннеській війні відбулася біля узбережжя саме цього міста.
За словами археолога Крістофера Ратте з університету Мічігану, цілком імовірно, що скарб з монетами не має жодного відношення до цих драматичних подій. Він міг належати ветерану-найманцю. На той час солдати удачі добре заробляли. Дарики відносяться до рідкісних монет. На них зображений перський цар із довгим списом і луком, що стоїть на колінах. Монети стали частиною експозиції археологічного музею Ефесу в Туреччині.