×

Керамзит: універсальний будматеріал для будівництва та ландшафтного дизайну

Автор: , Рубрики: шоу-бізнес, свята, мода, краса

Керамзит, також відомий як керамзитовий гравій, є матеріалом, виготовленим з глини або глинистого сланцю, який піддається високотемпературному обпалюванню. При високій температурі глину обпалюють в особливих печах, внаслідок чого матеріал стає гладким зовні та майже порожнистим всередині. Внаслідок цього процесу утворюються круглі легкі камінці керамзиту, які використовуються у будівництві та ландшафтному дизайні.

Керамзит фасований у мішках вигідно замовити на сайті компанії ТОВ «Ералістехно» за посиланням https://eralistexno.com.ua/keramzit.html, а також у разі потреби можна гуртом купити мішки білі поліпропіленові українського виробництва на сторінці https://eralistexno.com.ua/meshki.html.

Фракції керамзиту та їхнє призначення

Отримати ідеальну гранулу керамзиту в процесі виробництва – це нелегка задача, тому його розподіляють за фракціями:

  • Керамзитовий гравій (дрібні камінчики: розмір від 5 до 10 мм). Ця фракція ідеально підходить для використання в ландшафтному дизайні, створення декоративних стежок або заповнення дренажних шарів у садових конструкціях.
  • Керамзитовий щебінь (найбільш популярна фракція: розмір від 10 до 20 мм). Цей розмір керамзитового гравію широко використовується в будівельних проєктах, таких як створення бетонних сумішей, армування фундаментів або виготовлення перекриттів.
  • Керамзитовий пісок (камінчики більшого розміру: від 20 до 40 мм). Ця фракція забезпечує більшу проникність повітря та вологи, тому її часто використовують у системах дренажу, а також для створення декоративних елементів у садовому дизайні.

Особливості та сфери застосування

Сфера застосування керамзиту достатньо широка і не обмежується будівництвом. Він може брати участь також і в ландшафтному дизайні. З його допомогою цілком можна викласти чудові доріжки на дачній ділянці, прискорити та збільшити врожайність плодових дерев, створивши для коренів штучну дренажну систему. Цей же метод підійде для кімнатних і домашніх рослин, однак доведеться використовувати керамзит дрібнішої фракції.

Будівельна галузь

Сировина цієї фракції 5-10 мм, а саме гравій, найбільш затребуваний в будівельній галузі для проведення робіт як всередині будівлі, так і зовні, а саме:

  • для облаштування теплих підлог за німецькою технологією, утеплення стяжок, стель і стін, також застосовується як засипка під підлогові покриття і гіпсоволокнисті плити. Це забезпечить якісну теплоізоляцію приміщення і її хорошою звукоізоляцією. Подушка з керамзиту добре зберігає тепло й оскільки має легку вагу, не створить великих навантажень на конструкцію споруди;
  • утеплення фасадів і несучих конструкцій будівлі. Гравій змішується з бетонним розчином і заливається в порожнини між облицюванням і стіною. Таким чином, створюється легкий і теплий шар;
  • виробництва бетонних конструкцій. У цій галузі він використовується як наповнювач. Керамзитобетонні вироби поєднують у собі міцність бетону і теплоізоляційні властивості керамзиту, а також як наповнювач для виробництва керамзито-бетонних блоків, які широко використовуються в будівництві;
  • для дорожнього будівництва. Коли дорога зводиться на заболоченій місцевості або на ґрунті, що має високо розташований водоносний горизонт, часто застосовують керамзитову підсипку, яка швидко прибирає зайву воду і запобігає затопленню дороги.

Озеленення та ландшафтний дизайн

Керамзит – легкий, довговічний, універсальний і недорогий матеріал. Він успішно використовується в сільському господарстві, підходить як розпушувач ґрунту. На дачних ділянках, у парках його застосовують для створення ефектних ландшафтних композицій та як складова частина ґрунту в тераріумах і у квітникарстві.

Керамзитовий гравій 5-10 мм також застосовується як фільтр при облаштуванні дренажних систем. У садовому господарстві його використовують для вирощування плодоносних рослин за методом гідропоніки, оскільки керамзит має найменший радіоактивний фон з усіх насипних матеріалів.

Також для розбудови та озеленення земельних ділянок, включаючи ті, де розташовані будинки використовується чорнозем, який можна замовити за посиланням https://eralistexno.com.ua/chernozem.html. Рослинний ґрунт затребуваний для озеленення парків, торгових центрів та алей у містах. Висока родючість і сприятливі фізичні властивості чорнозему роблять його ідеальним вибором для садівництва та сільськогосподарських потреб. Його здатність утримувати вологу та надавати живлення рослинам сприяє успішному росту. Крім того, чорнозем має здатність забезпечувати добре дренаж та повітряну проникність, що важливо для забезпечення здорового розвитку рослин. Його використання допомагає створювати зелені простори з привабливою та живою рослинністю, надаючи приємну атмосферу та сприяючи збереженню навколишнього середовища.

Залишити відповідь

Останні новини
13:30 05.05.2024
Ракети ATACMS будуть поставлятися ЗСУ на постійній основі
13:05 05.05.2024
ЗСУ отримають «розумні» авіабомби JDAM-ER з ГСН для ударів по засобам РЕБ
12:25 05.05.2024
Супермодель Белла Хадід постала у пікантних образах у рекламі Orebella
12:05 05.05.2024
Брітні Спірс прокоментувала скандал у голлівудському готелі
11:35 05.05.2024
Вчені встановили зв’язок між частотою зважувань та успіхом у схудненні
11:15 05.05.2024
Елізабет Херлі блиснула фігурою у леопардовому бікіні на Мальдівах
10:32 05.05.2024
Дієтологи назвали Топ-7 вуглеводів, які допомагають схуднути
10:10 05.05.2024
Марго Роббі відклала кінозйомки через весілля в Австралії
09:32 05.05.2024
Вчені встановили за написами майя призначення тріснутих дзеркал
20:57 04.05.2024
Привітання з Великоднем: в картинках, віршах і прозі
20:55 04.05.2024
Великдень у 2024 році: традиції і звичаї, що не можна робити в цей день
14:50 04.05.2024
Кейт Бекінсейл вперше з’явилася на червоній доріжці після таємничої хвороби
14:21 04.05.2024
Названо тварину з найбільшим мозком на планеті вагою 9 кг
13:30 04.05.2024
ЗС РФ стали рідше застосовувати Shahed-136 через зміну тактики
13:05 04.05.2024
Дрон ЗСУ вразив РЛС «Небо-У» вартістю 100 млн доларів
Всі новини
Продовжуючи переглядати inforoom.com.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності Пропустити