Між прогресом у схудненні та частотою зважувань існує прямий зв’язок. Про це свідчать результати дослідження, опубліковані виданням Obesity.
Дослідники з Флоридського університету провели незвичайний експеримент. Вони запропонували 74 людям пройти програму схуднення тривалістю три місяці. 68,9% учасників експерименту припадало на жінок віком 40-60 років з ожирінням або зайвою вагою. Середній індекс маси у них дорівнював 31,2 одиниці за норми 18,5-25 одиниць.
Щотижня учасники експерименту отримували від дослідників онлайн-уроки схуднення. За рівнем фізичної активності та споживанням калорій вони стежили самостійно. Щодня вони повинні були зважуватися. Раз на тиждень їм пропонували заповнити анкету. За три місяці учасники експерименту загалом втратили 6,42 кг.
Після завершення курсу схуднення вчені запропонували учасникам експерименту контролювати свою вагу самостійно. Вони мали заповнювати анкети щотижня. Через 9 місяців учасники експерименту пройшли контрольне зважування. Як виявилося, багато хто набрав вагу. Середній набір ваги становив 2,98 кг.
Аналіз даних показав, що найбільше вагу набрали ті, хто вимірював її 1-2 рази на тиждень. Учасники, які зважувалися 5-6 разів на тиждень, продовжували скидати вагу. У тих, хто зважувався 3-4 рази на тиждень, маса тіла суттєво не змінилася. Організатори експерименту дійшли висновку, що ефективність схуднення залежить від частоти вимірювання ваги.