Археологи розкопали у руїнах Ніневії масивний кам’яний рельєф, який датується VII століттям до н.е. Він був знайдений неподалік Мосула. Королівські особи зображені на камені разом із божествами, що є великою рідкістю, пише Arkeonews.
Відкриття було зроблено в Іраку командою археологів професора Гейдельберзького університету Аарона Шмітта. 12-тонна вапнякова плита довжиною 5,5 м та висотою 3 м є частиною тронного залу царя Ашшурбаніпалу. Ассирійський правитель зображений на ній у компанії головного божества імперії Ашура та богині Іштар, яка вважалася покровителькою Ніневії. У сцені також присутні часовий та людина-скорпіон, яка є другорядною фігурою. Шмітт стверджує, що серед відомих сучасній науці рельєфів палаців ассірійських правителів немає жодного із зображенням головних божеств, що робить відкриття справді винятковим.

Ніневія була заснована у 5000-х роках до н.е. на березі Тигра. Вона досягла розквіту у VIII столітті до н.е. за правління царя Сеннахерібе. Місто з масивними храмами, розкішними палацами та розвиненою інфраструктурою було справжньою перлиною Неоассірійської імперії. Воно було зруйновано мідійськими та вавилонськими військами в 612 році до н.е.
Зроблене вченими відкриття дозволяє глибше зрозуміти ассірійське мистецтво та релігійні практики. Воно свідчить про історичну важливість Ніневії як стародавнього центру духовної та політичної влади.