Під час проведення розкопок на території грецького острова Кефалонія археологи натрапили на стародавні колодязі, які використовувалися для видобутку корисних копалин. Вони датуються 1200-1100 pp. до н.е. Колодязі було знайдено на пагорбі Котроні, яке знаходиться недалеко від Лакітри, пише Ancient Origins.
Два великі колодязі мають глибину 5 м. Усередині археологи виявили інструменти, які використовувалися для видобутку вапняку, та рештки дерев’яних сходів. Крім цього, вчені виявили черепки «побутової» кераміки. Вони вказують на те, що колодязі для видобутку вапняку мали ритуальне значення. На користь спроможності цієї гіпотези говорять входи в колодязі. Вони були щільно запечатані карбонатом кальцію. Очевидно, стародавні греки намагалися зберегти колодязі шляхом консервації.
За словами вчених, черепки цілеспрямовано розбитої кераміки, запечатані карбонатом кальцію колодязі та їх стратегічне розташування свідчать про складне культурне життя на острові Кефалонія та широке поширення ритуальних практик.