Нещодавно в Китаї було виявлено два скелети, понівечені однаковим чином. У них були ампутовані кінцівки. Таке покарання застосовувалося до чиновників понад 2000 років тому під час правління династії Східна Чжоу.
Палеоантрополог Цянь Ван провів дослідження, яке показало, що один скелет не має частини лівої ноги. Вона коротша за праву на 8 см. У іншого скелета немає частини правої ноги такої ж довжини.
Знайдені у передмісті Саньменься (провінція Хенань) скелети датуються 2300-2500 роками. На той час Китаєм правила династія Східна Чжоу. Згідно з історичними документами ампутація кінцівок застосовувалася як покарання. Праву ногу ампутували за серйозніші провини. Тяжкі злочини каралися ампутацією обох ніг.
Варто зазначити, що злочинцям ноги ніхто не рубав. Їх акуратно ампутували, після чого доглядали рану. Завдяки цьому люди без кінцівок жили довгі роки. На кінцівках скелетів є ознаки загоєння. Це означає, що після ампутації їм надавалася медична допомога.
Скелети було знайдено у двоярусних трунах, орієнтованих із півночі на південь. Це свідчить, що за життя чоловіки мали високий соціальний статус. Труни простолюдинів були простішими. Їх орієнтували зі сходу на захід.
Знайдені останки дають змогу отримати уявлення про кримінальне законодавство стародавнього Китаю, яке передбачало надання медичної допомоги покараним. Результати досліджень опублікувало видання AAS.