Археологи виявили у Замбії унікальні предмети з дерева, яким близько 476 тисяч років. Вони змінюють звичне уявлення про те, яку роль у житті первісних людей грали дерево і камінь, пише Earth.com.
Знайдені вченими конструкції візуально схожі на палиці, які просто валяються на землі. Насправді вони ретельно пов’язані один з одним. Дерев’яні палиці утворюють фундамент або платформу для житла. Якість обробки деревини говорить про те, що давні люди мали відповідні навички.
За словами професора Ліверпульського університету Ларрі Бархема, стародавні люди зробили з дерева палицю-копалку, клин, гілку з виїмкою та вирізану за допомогою інструментів колоду. Збереженню артефактів сприяла заболочена місцевість у Каламбо-Фолс. Вони були зроблені Homo heidelbergensis.
Відкриття доводить, що ранні гомініди на кшталт гейдельберзької людини чи споріднених їй видів розуміли, як треба з’єднувати колоди одну з одною. Отже, вони мали інтелект, уяву і навички. Гомініди знали, як робити з дерева корисні у побуті предмети. Вони були досить розумними для того, щоб адаптувати навколишнє середовище під свої потреби.