Вчені вперше застосували для вивчення стародавньої зброї нейтронну томографію. Вона показала, що знайдені в Ірані бронзові мечі залізної доби є підробкою.
Дослідження провели вчені з Університету Кренфілда та Британського музею. Його результати опублікувало видання Journal of Archaeological Science. З них випливає, що мечі були модифіковані за допомогою сучасних свердлильних інструментів і клею. В одному з мечів вчені виявили шматок свердла, що застряг. Метою модифікації було збільшення вартості артефактів на нелегальному ринку старожитностей.
Мечі іранського походження дозволяють отримати уявлення про давню металургію на Близькому Сході, який вважався одним із центрів інновацій. Представлена на дослідження зброя уявляла собою «артефакти Франкенштейна». Бронзові леза мечів були замінені на оригінальні залізні. Для створення підробки використовувалися справжні, але фрагментовані давні предмети.
Результати дослідження показали, що фальсифікації у сфері старожитностей поширені досить широко. Вони становлять загрозу для справжності представлених у світових музеях колекцій.