Під час дослідження стародавньої печери на острові Майорка археологи натрапили на підводний міст. Вчені були шоковані відкриттям. Виявлений ними міст здатний перевернути уявлення сучасної науки про стародавні поселення Західного Середземномор’я, пише Nature.
Міст завдовжки 7,5 метрів знаходиться на глибині 30 метрів у печері Дженовезе. Для його будівництва використовувалися великі вапнякові блоки та валуни. Це свідчить про те, що жителі острова володіли складними будівельними техніками.
Вчені знайшли у печері кераміку, якій близько 3500 років. Вони припустили, що мосту ще більше. Дослідження геологічних утворень показало, що мосту 5600 років. Ця цифра шокувала археологів. Вважалося, що перші люди оселилися у Західному Середземномор’ї 4400 років тому. Міст у печері Дженовезе доводить, що це сталося набагато раніше.
За словами професора Університету Південної Флориди Богдана Онака, який є провідним автором дослідження, знайдений міст проливає світло на ранню історію людства. Він є доказом того, що рівень розвитку та винахідливості наших предків був набагато вищим, ніж вважалося. Вони освоїли острови Середземномор’я набагато раніше, ніж передбачалося.