Група археологів зробила унікальне відкриття у Мазовії. Вчені розкопали близько 300 стародавніх кельтських артефактів, включаючи рідкісний шолом із бронзи IV століття до н.е., прикрашену кінську збрую, меч, наконечники копій та сокири.
За словами доктора Бартоломея Качинського, який є керівником розкопок, знайдений бронзовий шолом є рідкісним взірцем кельтської металургії. За весь час у світі було знайдено лише кілька таких артефактів.
Розкопки велися на території археологічного об’єкту Лиса Гура. У них брали участь фахівці факультету археології Варшавського університету та співробітники Державного археологічного музею. Кельтський шолом було знайдено у Польщі вперше. Він є найдавнішим обладунком з будь-коли виявлених у країні. Донедавна таким вважався шолом із Семехова, який датується I століттям до н.е.
Зроблене відкриття спростувало теорію про те, що кельти мешкали виключно у південних регіонах Польщі. Знайдені артефакти змусили вчених переглянути своє уявлення про торговельні зв’язки та шляхи в північній частині Польщі в епоху раннього залізного віку.