Історії стародавніх хроністів про застосування в античні часи бойових слонів тривалий час були схожі на легенди. Це пояснювалося відсутністю матеріальних доказів у вигляді реальних скелетів з полів битв. Виявлення археологами в Кордові невеликої кістки дозволило поставити крапку у наукових дискусіях. Вона доводить, що Карфаген справді застосовував «живі танки» під час ведення військових дій на території євразійського континенту, пише Interesting Engineering.
Кістку було виявлено археологами у 2020 році під час проведення підготовчих робіт на пагорбі Коліна-де-лос-Кемадос перед будівництвом лікарні. Вона перебувала у «шарі руйнування» серед відкладень після великої битви.
За допомогою радіовуглецевого аналізу вчені визначили, що кістка датується кінцем ІІІ століття до н.е. Таким чином, вона має пряме відношення до періоду Другої Пунічної війни. Кістка була знайдена разом із кам’яними снарядами для метальних машин. Очевидно, бойовий слон загинув під час штурму укріпленого поселення.
Війна Риму та Карфагена була наймасштабнішим військовим протистоянням свого часу. Більшість слонів загинули під час переходу військ Ганнібала через Альпи від холоду та гірських обвалів. Уцілілі особини забезпечували Карфагену перевагу на полі бою роками. Вони використовувалися для розтоптування піхотинців та залякування коней.





