У Коаліції організацій, які перевіряють факти, назвали головне джерело фейків в Інтернеті за 2021 рік. Ним виявився сервіс YouTube. Про це йдеться у відкритому листі виконавчому директору YouTube Сьюзан Войчицькі, повідомляє The Guardian.
За твердженням цих організацій, платформа робить не так багато, щоби боротися з поширенням брехливої інформації. Лист був підписаний 80 групами фактчекерів, серед яких британська Full Fact та американська Washington Post Fact Checker. Підписалися компанії із 40 країн світу.
Як сказано у листі, найбільше фейків стосується коронавірусу, вакцинації та американських виборів. Були вказані і вимоги до YouTube, які стосуються надання посилань із спростуваннями всередині тих роликів, які розповсюджують фейки, зміни алгоритму показу відео, які можуть бути помилковими, застосування зусиль для боротьби з фейками та фінансування незалежних компаній, що протидіють неправдивій інформації.
Представниця YouTube Олена Ернандес сказала, що компанія вже досягла серйозного прогресу. Так, споживання інформації, яка може бути помилковою, становить лише 1% переглядів на платформі. Крім цього, лише 0,21% припадає на “неприйнятний контент”, який YouTube пізніше видаляє.