Відповідно до рекомендації ВООЗ у раціоні має бути багато овочів. Багато хто навіть не здогадується про те, що є овочі, від яких більше шкоди, ніж користі.
Баклажани
У баклажанах міститься соланін. Ця отруйна речовина категорично протипоказана при холециститі, каменях у нирках, коліті, артриті, алергії на пасльонові та дефіциті заліза. Лікарі рекомендують їсти лише молоді баклажани без шкірки.
Картопля
У бульбах картоплі також міститься соланін. Крім цього, вони є джерелом крохмалю. В організмі він розпадається на глюкозу, фруктозу та інші прості вуглеводи. Картопля має невисоку енергетичну цінність. Він сприяє набору зайвих кілограмів.
Помідори
Помідори є джерелом вітамінів C і B. У них містяться флавоноїди наринген та лікопін, які зменшують запалення та знижують ризик розвитку серцевих та онкологічних захворювань. Помідори часто вирощують у теплицях із використанням хімічних добрив. Саме тому шкідливих речовин у них може бути більше, ніж корисних.
Зелений горох
Зелений горох може спричинити метеоризм. У ньому багато солі та цукру. Людям з хворим шлунком і підшлунковою залозою горох протипоказаний. Крім цього, його не рекомендується вживати людям із холециститом та подагрою.
Буряк
Загалом буряк є корисним овочем. При цьому він небезпечен для людей із сечокам’яною хворобою та гастритом із підвищеною кислотністю.