У разі виникнення симптомів захворювання зазвичай люди звертаються або до дільничного терапевта, або до вузькопрофільного фахівця. В обох випадках обрано неправильну стратегію, оскільки деякі симптоми є побічним ефектом і не є ознаками самої хвороби. Наприклад, прояви атеросклерозу судин та гіпертонії (порушення гостроти зору, еректильна дисфункція, набряки) люди сприймають як розвиток хвороб очей, імпотенції, захворювань нирок, тому шукають гарного офтальмолога, уролога, нефролога. Проте правильніше звернутися за допомогою до сімейного лікаря приватної клініки. Якщо доктор допустив пацієнта до вузькопрофільного фахівця, це означає, що він не має достатньої кваліфікації.
Що вміє лікар приватної медицини
Сучасні приватні медичні центри зазвичай є багатопрофільними установами з добрими традиціями сімейної медицини, де надається первинна амбулаторна допомога пацієнтам будь-якого віку. Важливою перевагою є скорочення часу обстеження та діагностики, оскільки лікар, спостерігаючи за станом здоров’я членів сім’ї та маючи з ними довірчі стосунки, вчасно фіксує появу симптомів захворювання.

Це є запорукою ефективного лікування та швидшого одужання. Водночас сімейний лікар:
- збирає анамнез пацієнта (історію хвороби), уважно вивчаючи симптоми недуги;
- призначає потрібні аналізи та додаткові дослідження з метою встановлення правильного діагнозу;
- коректно інтерпретує їхні результати;
- виконує самостійно деякі дослідження;
- встановлює діагноз захворювання;
- призначає потрібне лікування чи надає невідкладну медичну допомогу;
- направляє на консультацію до вузькопрофільного фахівця, якщо це необхідно;
- контролює виконання призначень лікаря вузького профілю, у разі потреби вносить свої корективи;
- стежить за процесом та результатом призначеного лікування.
Зусилля сімейного лікаря мають бути спрямовані на інтегральне сприйняття проблем, які виникли під час функціонування організму пацієнта. Тому він має знати основи педіатрії, травматології, гінекології, терапії, інших галузей медицини.

Під час вибору клініки варто звернути увагу на її статус. Важливими показниками найкращої лікувальної установи є професіоналізм лікарів, широкий перелік медичних послуг, чисте й комфортне приміщення, доброзичливість медичного персоналу та бажання допомогти пацієнту.
Переваги приватних клінік
В Україні розширюється мережа приватних медичних центрів – багатопрофільних клінік надання лікарської допомоги людям різної вікової категорії. Якщо порівняти з державними поліклініками, вони мають такі переваги:
- відвідування пацієнтом лікаря в суворо призначений час за попереднім записом при відсутності черг та нервування;
- підбір вакцини сімейним лікарем у період вакцинації з урахуванням стану здоров’я та віку, контроль реакції організму на її застосування;
- індивідуальний підхід під час проведення профілактичних заходів та лікування кожного члена сім’ї, підбір відповідних лікарських препаратів;
- економія часу та грошей, оскільки є можливість звернутися за допомогою до кількох вузькопрофільних фахівців одного центру.
Ви маєте можливість отримувати постійну медичну допомогу, кваліфіковану консультацію в зручний час.
У чому секрет успіху приватної медичної клініки
Успішна робота приватного медичного центра в Києві базується на таких основних принципах і критеріях:
- сучасна апаратура для діагностики, обладнана комп’ютерним комплексом;
- висока кваліфікація лікарів, які володіють сучасними технологіями лікування, методами діагностики захворювань;
- застосування ефективних протоколів лікування, адаптованих до індивідуальних особливостей організму пацієнта;
- доступні ціни на послуги та висока якість медичної допомоги.
Медичний приватний центр у Києві постійно розширює спектр послуг. Фахівцями розроблено програму відновлення здоров’я людей, які перенесли коронавірусну інфекцію у важкій формі.