Місто Теотіуакан стало відоме завдяки найбільшим пірамідам Месоамерики. У «місті богів» знаходиться третя за висотою у світі піраміда Сонця, останки храму Пернатого змія, «Вулиця мертвих» та піраміда Місяця, пише HeritageDaily.
Вчені розділили розвиток міста на чотири фази. У 100-350 роках н.е. (друга фаза) місто перетворилося на величезну метрополію. Саме тоді в ньому була побудована піраміда Сонця, яка за висотою поступається лише єгипетській піраміді Хеопса та Великій піраміді в Чолулу.
Співробітники INAH, ENAH та Університету Тепеяка провели дослідження, яке показало, що піраміда Місяця відігравала роль основної осі для астрономічної орієнтації Теутіуакана. Під час літнього сонцестояння вершини піраміди вирівнюються зі сходом сонця на північний схід, а під час зимового сонцестояння – із заходом сонця на південний захід.
За словами одного з учасників дослідження Монтеро Гарсія, між периметральним розмежуванням простору та обсягом піраміди Місяця існує пропорційний зв’язок. У цій фронтальності містилися візуальні образи на кшталт поздовжньої осі, яка зовні завершувалася фасадами будівель, що стояли поруч.