У музеї Фіцвільяма, який працює при Кембриджському університеті, зберігається похоронний контейнер «водопроливача заходу Фів Пакепу». Близько 2700 років тому він відповідав у Стародавньому Єгипті за нагляд за похованнями. Після смерті чоловіка поховали у дерев’яній труні, запечатаній білою та рожевою пастою. Нещодавно вчені вирішили дослідити ці матеріали, пише IFLScience.
Як виявилось, пасти мають різний склад. Автори дослідження встановили, що рожевою пастою древні єгиптяни заповнювали структурні проміжки. Біла паста використовувалася як підготовчий шар для декоративного розпису.
Для виготовлення паст жителі Стародавнього Єгипту використовували нагріте вапно та гіпс, мул, карбонат кальцію, льон та папірус. У пасті з похоронного контейнера Пакепу вчені виявили кальцит. Для її виготовлення єгиптяни змішували подрібнений вапняк зі сполучною органічною речовиною.
Рожеві пасти були такі вишукані, як білі. Своїм кольором вони зобов’язані залізу. Жителі Стародавнього Єгипту використовували їх як замазку, тому їхній зовнішній вигляд був не таким важливим.
Різні склади паст вказують на різноманітність методів ремісників. Над похоронним саркофагом Пакепу працювали кілька майстрів, кожен із яких користувався власними спеціалізованими техніками.