Стародавній мегаполіс Кахокія, який раптово був покинутий індіанцям у XIV столітті, як і раніше, викликає в учених чимало питань. Останні дослідження поставило під сумнів найзаможнішу гіпотезу про причини спустошення стародавнього міста, пише Science Alert.
Мегаполіс Кахокія знаходився на території сучасного Іллінойсу. Декілька сотень років у ньому проживало близько 50 тис. осіб. Їхнє життя було порушено якоюсь важливою подією.
Відповідно до останньої гіпотези жителі Кахокії залишили своє житло через сильну посуху, яка призвела до масового неврожаю. Згідно з результатами нового дослідження, проведеного співробітниками Бюро землеустрою США та Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, місто занепало з іншої причини.
Аналіз консистенції ізотопів вуглецю показав, що сільськогосподарські практики городян були стабільними. За словами археолога Наталі Мюллер, їй та її колегам не вдалося знайти доказів широкомасштабного неврожаю. Жителі Какохії були пристосовані до посухи. Вони використовували для зберігання їжі складні системи.
Автори дослідження вважають, що люди залишили місто через зовнішній тиск. Вони витратили багато часу і сил на будівництво курганів, однак раптом кинули їх без роздумів. Очевидно, люди просто не мали іншого виходу. Не виключено, що їм загрожувала смертельна небезпека.