Під час проведення будівельних робіт у турецькому місті Ізнік робітники натрапили на давню мозаїку. Археологи визначили, що вона датується періодом раннього християнства. Унікальне відкриття було зроблено напередодні візиту до Туреччини Папи Лева XIV, пише Arkeonews.
На мозаїці I-IV століть зображені олень та корабель. На думку професора Мустафи Шахіна, який є одним із співавторів відкриття, вони мали богословське значення. Відкриття було зроблено напередодні візиту до Ізника нового Папи. Свого часу у цьому місті відбувся Перший Нікейський собор, який став наріжною подією в історії Церкви.

Собор був скликаний у 325 році за вказівкою імператора Костянтина. У 2025 році з часу його проведення виповнюється 1700 років, що надає відкриттю додаткової ваги. Роль цих зборів у християнському богослов’ї виявилася визначальною. На ньому було створено Нікейський Символ віри, який є основною декларацією християнства.
Археологічні відкриття Ізника дозволяють отримати уявлення про роки становлення християнства. Мозаїки нагадують про важливість ролі турецького міста у цьому історичному процесі.