На поверхні Титана вчені виявили «чарівні острови», які то зникають, то виникають. Як пише видання Independent, ці загадкові острови вперше були помічені в 2014 році. За даними спостережень за допомогою зонду NASA, яскраві плями на поверхні метанових морів супутника Сатурна існували від кількох годин до кількох тижнів, іноді більше.
Раніше дослідники припускали, що це можуть бути фантомні острови, які спричинені хвилями. Також вважалося, що це можуть бути справжні острови, які складаються зі зважених твердих речовин. Але тепер, завдяки новому дослідженню, опублікованому в журналі Geophysical Research Letters, був знайдений зв’язок між атмосферою Титана, його рідкими озерами та твердими матеріалами, що осідають на поверхні місяця.
Туманно-помаранчева атмосфера Титану на 50% товща, ніж атмосфера Землі. Вона багата на органічні молекули, в тому числі метан. І саме органічні молекули на основі вуглецю, які є в верхніх шарах атмосфери планети, можуть злипатися, замерзати та падати на поверхню, зокрема у її річки та озера з рідкого метану.
Дослідники виявили, що тверді речовини, що випадають з атмосфери, не розчиняються одразу. Більші згустки можуть відриватися та пливти, як льодовики на Землі. І поєднання більшого розміру та правильної пористості згустків пояснює феномен появи «чарівних островів».