Мільйони років тому динозаври знаходилися на верхівці харчового ланцюжка. Їхня епоха завершилася після падіння на Землю астероїда 66 млн років тому. Американським вченим із Денверського музею природи вдалося визначити, як Земля відновилася після катастрофи.
Вчені відкрили новий вид ссавців, які мешкали на нашій планеті 65 млн років тому. Тварини, зовні схожі на шиншил, були предками сучасних корів, свиней та інших копитних.

Відповідно до висунутої ними теорії на відновлення після падіння астероїда Землі знадобилося близько 300 000 років. У дереві життя ссавців був еволюційний розрив. Він був усунений завдяки відкриттю виду Militocodon lydae. Його останки були виявлені в камінні, яке датується 61 000 років тому після загибелі динозаврів.
Аналіз останків показав, що тварина мала довжину 35 см. Вона з’явилося на планеті через 600 000 років після катастрофи. По зубах вчені змогли визначити, які рослини були поширені на Землі у той період. Militocodon lydae харчувалися рослинністю, яка з’явилася на місці пустки.

Палеонтолог Тайлер Лайсон з цього приводу зазначив, що астероїд знищив 75% всього живого. Рослини почали повертатися до життя через сотні тисяч років. Усі вони були добірними. Через 300 000 років після його падіння ссавці, що населяли Землю, почали збільшуватися в розмірах. При цьому їхня різноманітність зросла втричі. Таким чином, для повернення життя на нашій планеті у звичне русло знадобилося 300 000 років.