Влітку 2018 року група індійських археологів зробила у штаті Уттар-Прадеш вражаюче відкриття. Під час розкопок у районі Сінаулі вчені виявили царські поховання з бойовими колісницями віком понад 4000 років. Ніколи раніше колісниць на Індійському субконтиненті археологи не знаходили. Зроблене ними відкриття поставило місцеву культуру в один ряд із давніми цивілізаціями Месопотамії та Греції.
Крім колісниць, археологи знайшли шоломи, мечі та інші артефакти. Розкопки у Сінаулі ведуться з 2005 року. Вчені виявили стародавній некрополь зі 120 похованнями, у тому числі вождів та війскових високопосадовців.
На колісницях присутні геометричні візерунки та мідні елементи. Вони свідчать про те, що крім військового, вони мали ритуальне значення. Завдяки мідним інкрустаціям дерев’яні труни збереглися протягом тисячоліть.
Зроблене археологами відкриття має відношення до культури кераміки кольору охри, що процвітала у долині Гангу та Ямуни у 2000-1500 роках до н.е. Артефакти цієї давньої цивілізації з міді та дерева говорять про високий ступінь майстерності її представників у обробці матеріалів. Вони доводять, що жителі регіону брали участь у активних військових діях.