У збройовому виробництві є лише дві системи, до створення яких потрібні колосальні ресурси. Це зенітний ракетний комплекс та оперативно-тактичний ракетний комплекс. Про це заявив Ігор Федірко, який обіймає посаду виконавчого директора Української ради зброярів.
Розробка ЗРК та ОТРК є дуже наукомісткою та дорогою. У світі їх виробляють буквально кілька країн. Україна в цьому відношенні має одну незаперечну перевагу у вигляді потужної історичної школи ракетобудування. Незважаючи на це, ОТРК рівня “Сапсан” виходять на стадію випробувань лише зараз.
Наприкінці минулого року компанія Fire Point анонсувала розробку балістичної ракети, яка буде невразливою для російської ППО. Її проектують таким чином, щоб вона могла подолати системи ППО, зосереджені довкола Москви. Балістична ракета FP-7 заходитиме на ціль на швидкості понад 1200 м/сек. Перехопити її за допомогою ЗРК буде дуже складно.





