Хліб має досить погану репутацію. Як правило, люди, які бажають схуднути, в першу чергу відмовляються від вживання хлібобулочних виробів, хоча вони є хорошим джерелом макроелементів і вуглеводів. З опублікованого Eat This, Not That матеріалу випливає, що дієтологи не рекомендують повністю виключати хліб із раціону.
Білий хліб можна замінити цільнозерновим. Завдяки великій кількості поживних речовин він забезпечує більшу ситість. Крім цього, в одній скибочці цільнозернового хліба міститься 2-4 г клітковини. Дорослі повинні з’їдати на кожну 1 000 калорій по 14 г клітковини. Людям, які сидять на дієті на 2 000 калорій, потрібно 28 г клітковини на день. Клітковина покращує травлення та роботу кишечника. Дві скибочки хліба зі 100% цільної пшениці задовольняють понад 25% добової потреби організму в клітковині.
Цільнозерновий хліб випікається з борошна, виготовленого з усього пшеничного зерна. Таким чином, у ньому містяться зародки, висівки та ендосперм, які відсутні у білому хлібі. Саме завдяки їм цільнозерновий хліб багатий на клітковину. Цільнозернову пшеницю організм людини перетравлює довше, оскільки вона є складним вуглеводом. В результаті процес травлення сповільнюється. Через це людина почувається ситою більш тривалий час.