Проведене вченими дослідження показало, що більшість розмов уві сні не має ніякого смислового навантаження. Вони ніяк не пов’язані зі спогадами чи попередньою поведінкою. Простіше кажучи, якщо ви посварилися з близькими або у вас був поганий день, розповідати про це під час сну ви не будете.
Вкрай важливо, у якому віці людина починає розмовляти уві сні. Людям, які говорять уві сні протягом усього свого життя, турбуватися нема про що. Найчастіше це явище зустрічається у дітей та підлітків. Половина дітей віком 3-10 років розмовляє під час сну. Як правило, його виявляють у віці 20-30 років, коли люди починають жити із другою половинкою.
Якщо людина раптово починає розмовляти уві сні у віці 50 років, це може вказувати на наявність захворювання на кшталт деменції чи хвороби Паркінсона. Часто розмови обумовлені іншими проблемами зі сном. Люди, які активно рухаються уві сні чи кричать, часто ще й розмовляють. Найчастіше така поведінка спостерігається у пацієнтів із посттравматичним стресовим розладом.