Розміщення зелених насаджень на ділянці – ціле мистецтво, і підпорядковується воно своїм спеціальним законам. Тут враховується все: співвіднесеність з кліматичною зоною, переважний напрямок вітру, особливості ґрунту, освітленість. Рослини підбираються такі, які добре приживуться і зростатимуть у цих умовах.
Озеленення проводять у двох напрямках: по вертикалі та по горизонталі. Благоустрій території компанія ГрінБудСервіс – https://greenbudservice.com.ua/ робить професійно, якісно та у зазначені терміни.

Проект благоустрою території
План висадки дерев і чагарників необхідно складати досить докладно з урахуванням їхнього можливого розростання у майбутньому.
План дій при складанні наступний:
- вивчити особливості запланованих рослин;
- відзначити їх у проекті;
- розподілити по території горизонтальні та вертикальні об’єкти озеленення (розарії, перголи, квітники). Особливо романтично виглядає галерея арок, увитих рослинами.
Продумати все до дрібниць допоможе ландшафтне проектування. Крім постійних рослин, що висаджуються в ґрунт, в озелененні використовуються кашпо та контейнери. Зручно розміщувати мобільні деревця: пальми або оливкові дерева.
Створити дизайн клумби – цікаве завдання для любителів квітів. Така створить характерне “обличчя” оселі. Форма квітника може бути будь-якою, не обов’язково обмежуватися строгими геометричними лініями. Плавні форми природніше вписуються у будь-який ландшафт. Слід пам’ятати, що широкі клумби складніше доглядати. Буде чудово, якщо квітник органічно впишеться у рельєф ділянки. У сирих низинах краще розмістити альпійську гірку.
Найвигідніше розташування квітів – при вході та перед будинком. Вони завжди помітні. У зоні відпочинку логічно розташувати гарні квітучі рослини. У такому разі вдало поєднується квітник із газоном. Контраст яскравої зелені та соковитих суцвіть тішить око.
Щоб клумба цвіла з весни до осені, треба ретельно продумати, що посадити. І рослини слід висаджувати сезонно. Від ранніх сором’язливих тюльпанів до осінніх гордих жоржин. Дуже вигідні багаторічники – у хороших умовах вони цвітуть все літо.
Розмір рослини грає роль розташування їх у композиції – найвищі слід розмістити на задньому плані. У поєднанні кольорів не допускається невпорядкованості, яскравий центр відтінений нейтральним фоном країв.
Види клумб
Існують певні стандарти клумб:
- Квітник вільної форми (аналог природних чагарників);
- Клумба з чітко окресленими межами геометричної форми;
- Довгі вузькі квітники вздовж доріжок або палісадників (робатки, квіткові бордюри):
- Міксбордери – різнорозмірні квіти в рабатці, які можуть розташовуватися ритмічно або імітувати лісові чагарники;
- Модульні клумби розміщуються в брукованій зоні на місці вийнятих плит;
- Міні-клумби у вазонах та оригінальні тривимірні композиції (їхній варіант – альпійська гірка).
Замислюючись про озеленення, необхідно керуватися своїми естетичними міркуваннями, напрямом обраного ландшафтного стилю та здоровим глуздом.