×

Екологічні переваги використання паливних пелет з сосни

Паливні пелети

Автор: , Категорії: економіка, технології

Завдяки тому, що пелети з сосни є дешевшими, аніж дубові пелети, їх використовують частіше і в більших обсягах.

По суті, всі види паливних пелет є екологічним продуктом, але, щоб розібратись в цьому більш грунтовно, дослідимо з вами метод виробництва соснових пелет та спосіб їх застосування.

Що таке пелети?

Паливні пелети – це гранули невеликого розміру в діаметрі 6 або 8 мм, які використовуються в якості паливного матеріалу для обігріву приміщень в холодну пору року. Вони мають вигляд циліндрів довжиною 30-40 мм, але це залежить від якості сировини і методу виробництва. Паливні соснові пелети можно замовити тут https://drova-kiev.in.ua/pellety/sosnovye-pellety.

Також гранули використовують і в інших сферах, наприклад, ними наповнюють лотки для тварин або використовують як мульчу в саду. В будь-якому випадку цей продукт вимагає екологічності, адже люди мають контакт з ним, а також перебувають в приміщенні під час його згоряння.

Як виготовляються пелети з сосни?

Чи впливає спосіб виготовлення паливних гранул на екологічність матеріалу? Певним чином так! Отож, як саме їх виробляють і чи є щось хімічне в складі паливних пелет?

Метод виробництва пелет складається із декількох простих і зрозумілих процесів:

  1. Відбір сировини – найпростіший процес, оскільки заключається він в тому, що на виробництво привозять матеріал з місць його знаходження в залежності від виду сировини. Конкретну соснову деревину доставляють з пилорами, це стружка, тирса і залишки деревини, часто навіть звичайні колоди без тонких гілок і листя.
  2. Подрібнення сировини – суть цього процесу в зменшенні фракції матеріалу для кращого щеплення частинок між собою в процесі пресування та в отриманні однорідного складу готового продукту.

Подрібнюють деревину до дрібного розміру частинок – приблизно 3-4 мм в довжину. Хоча стружка й тирса самі по собі дрібні, але в перемішку з великими частинами дерева варто довести весь матеріал до одної фракції.

  1. Просушування подрібненого матеріалу – це потрібно для того, щоб під час гранулювання виділявся природний клейкий елемент, волога при цьому зайва. Також у сосновій деревині є хвойні смоли, які «вистрілюють», якщо сосною палити в звичайних умовах. При перемелюванні і просушуванні смоляні кишені порушуються і пелети стають безпечними для оточуючих.
  2. Гранулювання – безпосередньо процес виготовлення паливних соснових пелет. Масу з сосни подають на матрицю гранулятора і шляхом видавлювання отримують гранули схожі на м’ясний фарш. Вони щільні за рахунок високої температури та тиску, під якими виділяється клей лігнін, котрий склеює дрібні частинки в тверду пелету.

Екологічні переваги соснових пелет над іншими видами палива

Стосовно екологічних переваг, то соснові пелети однаково екологічно чисті, як і дубові пелети та інші. Але перерахувати низку переваг соснових пелет варто.

  • Соснові пелети виготовляються виключно з екологічної сировини – соснової деревини. Ніяких хімічних добавок в їх складі немає і бути не може. А природний клей лігнін склеює всю масу, тому пелети не потребують ніякої додаткової клейкої речовини.
  • Для виготовлення пелет з сосни використовується деревина, яка заготовлюється в лісових господарствах країни, котрі регулюють якість продукту. Тобто з придорожніх насаджень ніхто дерево не бере для паливних пелет.
  • Оскільки дерево горить добре само по собі, то паливні пелети з сосни нічим не обробляються після гранулювання. Їх добре розпалювати пелетним пальником без додавання сумішей для розпалу. Тому немає потреби змочувати пелети в легкозаймистих сумішах чи в рідкому паливі, що може негативно впливати на екологію локації, яка опалюється.

Успішної покупки і тепла в домі!

Залишити відповідь

Останні новини
14:25 28.04.2024
Військовий експерт пояснив, як окупантам вдалося знищити ЗРК Patriot
14:05 28.04.2024
Італія почала постачати в Україну крилаті ракети повітряного базування
13:35 28.04.2024
Прокляття Тутанхамона: названо нову причину масової загибелі людей у ​​гробниці
13:05 28.04.2024
Кім Кардаш’ян зізналася у «роботі» на Мадонну
12:56 28.04.2024
Дієтолог назвала нюанс вживання яєць з хлібом на сніданок
12:10 28.04.2024
Ума Турман блиснула стрункою фігурою на гала-концерті у Нью-Йорку
11:35 28.04.2024
Дуа Ліпа вийшла на червону доріжку у розкішній сукні від Chanel
11:29 28.04.2024
Репера з Ірану, який підтримував Україну, засудили до смертної кари
11:05 28.04.2024
Періс Хілтон знялася повністю оголеною для глянцю
10:33 28.04.2024
Небезпечна комбінація: названо 10 найшкідливіших для печінки поєднань продуктів
10:06 28.04.2024
Привітання з Вербною неділею
10:04 28.04.2024
Вербна неділя 2024: традиції свята, що не можна робити
09:33 28.04.2024
Виявлено скам’янілості «мега-раптора»: він виявився набагато більшим за голлівудський
13:15 27.04.2024
Дієтолог пояснив, як контролювати апетит під час схуднення
13:05 27.04.2024
Зірка «Дюни» готується вийти заміж за «Людину-павука»
Всі новини
Продовжуючи переглядати inforoom.com.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності Пропустити