Співробітники Даремського університету виявили під керівництвом геоархеолога Джаафара Джотері під найстарішим на планеті містом у Месопотамії розгалужену мережу каналів. Вона була створена стародавніми землеробами на початку першого тисячоліття до н.е., пише Independent.
Велика зрошувальна система складалася з 200 великих і 4 000 дрібних каналів. Вода по них надходила більш як на 700 сільськогосподарських ферм.
Регіон Ериду в південній частині Месопотамії, що знаходиться на території сучасного Іраку, вважається пам’яткою археології, що найбільше збереглася. Люди жили у ньому у 6000-1000 роках до н.е. Донедавна про методи зрошення, які застосовувалися стародавніми землеробами, вченим було відомо з клинописних табличок. Наживо розвинена мережа зрошувальних каналів потрапила їм уперше.
Основні канали завдовжки 1-9 км вели до русла Євфрату. Їхня ширина становила 2-5 м. Сільськогосподарські культури вирощувалися фермерами з обох боків річки. Північна сторона експлуатувалася ними інтенсивніше, ніж південна. За допомогою подальших досліджень вчені розраховують простежити зміну методів ведення сільського господарства у Месопотамії.