Археологи виявили у провінції Шаньдун докази, що будівництво Великої китайської стіни почалося на 300 років раніше, ніж вважалося. Результати недавніх розкопок вказують на те, що найстародавніші ділянки захисної споруди були побудовані в 1046-771 (правління династії Західна Чжоу) і 770-476 роках до н.е. (початок періоду Чуньцю), пише Arleonews.
Розкопки велися з травня до грудня минулого року у селі Гуанлі на археологічній ділянці площею 1 100 кв. м. Вони стали першим систематичним дослідженням Великої китайської стіни. Вчені проаналізували кістки тварин та кремнезем за допомогою методів датування вуглецем-14 та оптично-стимульованої люмінесценції. Етапи будівництва споруди вони відстежили по ямах для попелу, траншеях, житлових фундаментах, дорогах та утрамбованих земляних стінах.

Співробітник Інституту культурних реліквій та археології Чжан Су з цього приводу зазначив, що частини стіни були збудовані в різні періоди. Ширина ранніх секцій становить 10 м. Вони були збудовані в 1046-256 рр. до н.е. (Правління династії Чжоу). Пізніші стіни датуються 475-221 рр. до н.е. (Період Чжаньго). Вони були побудовані з використанням більш складних будівельних технік. Тому ширина окремих секцій перевищує 30 м.