Якщо фізична особа може вільно зберігати кошти у банці, скарбничці чи під матрацом, підприємець щодо грошей компанії такого собі дозволити не може. Тимчасово вільні кошти він може реінвестувати у розвиток свого бізнесу, вкласти у новий напрям діяльності, цінні папери перспективних компаній або покласти на депозит. Представники малого та середнього бізнесу переважно обирають останній варіант, який має багато переваг та зручностей. Розповідаємо про види та умови банківських вкладів.
Чому обирають депозит?
Депозит бізнесу потрібен для тимчасового зберігання вільних коштів та примноження доходів у пасивний спосіб. Це найпростіший та найбільш надійний метод формування фінансової подушки. До його переваг належать:
- просте оформлення для постійних та нових клієнтів банку;
- відсутність вимог щодо знань та навичок у сфері фінансів;
- прозорі умови співпраці та гнучкі умови користування вкладом за різними програмами;
- безпечне зберігання коштів під відповідальність банку;
- примноження доходу без клопоту та витрат ресурсів.
Єдине, з чим потрібно розібратися потенційному вкладнику – умови користування депозитом. Вони залежать від виду рахунку. Можна долучитися до числа клієнтів банку «Південний», дізнавшись більше про його види вкладів для бізнесу на https://bank.com.ua/.
Який депозит обрати?
Вирішивши покласти кошти на депозитний рахунок, важливо ретельно вивчити умови користування вкладом, а саме:
- термін дії рахунку – в банку «Південний» він становить від 4 до 395 днів;
- процентні ставки – залежать від розміру та тривалості вкладення;
- доступна валюта для відкриття рахунку – більшість українських банків обслуговують гривневі депозити, а також у доларах США та євро;
- наявність автоматичної пролонгації депозиту – продовжує зберігання коштів ще на один період, якщо вкладник не звернувся із заявою про закриття рахунку на передодні його завершення, згідно з договором;
- можливість поточного поповнення рахунку – дозволяє збільшити суму вкладу для зростання дохідності за рахунок нарахування відсотків;
- дострокового зменшення суми вкладу – виведення частини коштів з депозиту для покриття оперативних фінансових потреб;
- дострокове закриття рахунку – розірвання договору до дати, вказаній у договорі, з метою вивільнення всієї суми вкладу та відсотків.
Прикладом найменш гнучкого, проте найбільш вигідного для вкладника депозиту серед пропозицій банку «Південний», є програма «Класичний депозит». Якщо отримання найбільшого доходу не є пріоритетом при відкритті рахунку, а прогнозується потреба передчасного вивільнення коштів, перевагу варто надати «Комфортному депозиту». Компанії з регулярними траншами від різних контрагентів варто відкрити депозитну лінію, яка передбачає одноразову реєстрацію з безлімітним відкриттям строкових депозитів на різний термін, у різних валютах та з різними умовами управління рахунком.