Ізраїльські археологи виявили докази, що підтверджують правдивість біблійної історії про битву юдейського царя та єгипетського фараона. Знайдені ними артефакти вказують на те, що у VII столітті до н.е. єгиптяни дійсно були присутні у Мегіддо. Згадка про їхню битву з військом ізраїльського царя міститься в Книзі Одкровення, пише LiveScience.
Керівником дослідження є археолог Ісраель Фінкельштейн із Тель-Авівського та Хайфського університетів. Очолювана ним група вчених виявила у Мегіддо фрагменти грецької та єгипетської кераміки у шарі, який датується VII століттям до н.е.

Відкриття археологів повністю узгоджується з історичними даними про те, що наприкінці VII століття н.е. фараон Нехо II прибув разом із єгипетським військом у цей регіон. Згідно з біблійними джерелами битва єгиптян з військом під проводом іудейського царя Йосії відбулася в 609 році до н.е. У Біблії пагорб Мегіддо називається місцем останньої битви добра зі зла, яка більше відома як Армагеддон.

Нині Мегіддо є національним парком. Він розташований на південний схід від міста Хайфи. У різний час цю територію займали різні цивілізації, включаючи ханаанейців, ізраїльтян, ассірійців та єгиптян. Розкопки в Мегіддо почалися в 1920-х роках. За минулий час вченими було виявлено понад 20 археологічних шарів із різними артефактами.