2 травня – день, наповнений святами та особливими датами. Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день астрономії, а також інші релігійні та особливі дати. Що можна і не можна робити в цей день, які традиції і прикмети існують.
Міжнародний день астрономії
День астрономії (Astronomy Day) святкується два рази в рік – навесні і восени. Це професійне свято однієї із найстаріших наукових дисциплін. Його дата припадає на період поблизу або перед 1-й чвертю Місяця. У 2020 році свято припадає на 2 травня.
Вперше свято було відзначено в 1973 році. Тоді президент Астрономічної Асоціації Північної Каліфорнії Д.Бергер вирішив, що для людей можна встановити телескопи в парках і на вулицях, даючи їм можливість милуватися зоряним небом.
У 2007 році Астрономічна Ліга почала популяризувати весняний і осінній Дні астрономії.
Всесвітній день тунця
Цей особливий день був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в грудні 2016 року. Його мета – підвищення обізнаності населення нашої планети про цінності цього різновиду риб, про загрози, з якими стикаються тунцеві популяції, і про економічні та соціальні переваги сталого управління тунцевим запасами.
Іван Ветхопещерник
Сьогодні відзначається день пам’яті преподобного Іоанна Ветхопещерника. Святий прославився подвижницьким життям і особливим благочестям.
На іконах преподобний Іоанн Ветхопещерник зазвичай зображується у вигляді старця з сивим волоссям і довгою, роздвоєною на кінці, бородою, в чернечому одязі, з сувоєм в руці.
Традиції 2 травня
У народі в цей день селянки виходили в поле з полотном, розкланювалися на всі боки і, звертаючись на схід, говорили: «Ось тобі, матінка-весна, нова новинка!». Далі тканину розстеляли на землі, клали на неї пиріг і йшли додому. Цей обряд мав назву «одягнути весну в новину».
За прикметами, на Івана потрібно залишати тканину з хлібом, закликаючи тепло і благополуччя.
Іменини 2 травня
В цей день іменини святкують: Віктор, Георгій, Дмитро, Іван, Никифор, Семен, Трифон.