Під час проведення розкопок у місті Дуррес група албанських археологів натрапила на рідкісний для свого часу критий басейн. Його вік був оцінений у 1600 років. За даними Arkeonews, унікальну знахідку було виявлено під час підготовки ділянки до будівництва будівлі школи.
Дуррес відігравав роль ключового транзитного вузла. Він з’єднував Схід із Заходом. Іллірійці назвали його Епідамном, а греки — Діррахієм. У 230-х роках до н. е. албанське місто опинилося під владою Риму.
Під час розкопок археологи виявили залишки римського кварталу, де проживали представники аристократії. Вони свідчать про багате минуле Дурреса.
На руїнах римської вілли вчені виявили непошкоджений критий басейн із добре збереженою мозаїкою. Для Албанії він є першою знахідкою такого роду. Мозаїчна підлога басейну заслуговує на особливу увагу. Вона ретельно викладена геометричними візерунками з керамічної плитки, скла, каміння та мармуру. Зроблене археологами відкриття вказує на те, що римська цивілізація мала витончену інженерну та художню майстерність.