Археологи натрапили в лісі Доссона делла Мелія (південна Калабрія) на кам’яну стіну, яка використовувалася римською армією під час придушення повстання під проводом Спартака. Загальна довжина стіни та земляних укріплень становить 3 км. У 71 році до н.е. їх збудував римський полководець Марк Ліціній Красс з метою стримування очолюваних Спартаком рабів, пише Independent.
Про існування стіни археологам повідомили місцеві екологи. Для її обстеження вчені застосували передові методи лазерного, радіолокаційного сканування та аналізу зразків ґрунту. Уздовж стіни археологи виявили 1,5-кілометровий рів. Ця оборонна система називається fossa and agger, що у буквальному перекладі означає «рів і насип».
Поруч із оборонними спорудами археологи знайшли вигнуті клинки, рукояті мечів, зламані залізні знаряддя, наконечники копій та дротиків. Артефакти підтверджують, що на цьому місці відбулася епічна битва римської армії зі Спартаком. Варто зазначити, що згадка про цю оборонну систему міститься у працях грецького філософа Плутарха під назвою «Життя Красса».
На думку вчених, повстанці разом зі Спартаком атакували укріплення. Вони намагалися вирватися з влаштованої Крассом пастки. Повстання відбулося за часів Третьої рабської війни. Близько 70 рабів під керівництвом Спартака здійснили втечу зі школи гладіаторів у Капуї. Їм вдалося здобути над римськими військами кілька перемог.
За словами археолога Андреа Марії Дженнарро, порівняльний аналіз знайденої в лісі зброї з аналогами показав, що тут справді відбулася епічна битва.