Під час розкопок римської вілли на території англійського графства Девон археологи знайшли римську монету. Вона відноситься до пам’ятної серії, випущеної між 330 та 340 роками н.е. на честь заснування Константинополя, пише Arkeonews.
Новою столицею Римської імперії Константинополь проголосив імператор Костянтин. На аверсі зображено уособлення міста у шоломі. На реверсі можна побачити богиню Вікторію зі скіпетром та щитом, що стоїть на носі корабля. У зображенні міститься відсилання до битви при Геллеспонті, яка сталася в 342 році н.е. Флот під командуванням сина Костянтина Кріспа розгромив війська Ліцінія. Перемога сприяла закріпленню Костянтином контролю над Римською імперією.

Для Девона римські вілли є великою рідкістю. Її у 2004 році виявив місцевий ентузіаст Джон Хілл. Римські монети він знайшов за допомогою металошукача.
Знахідка наочно демонструє, як політичні повідомлення доходили з нової східної столиці імперії до її найвіддаленішого краю, яким вважалася Римська Британія. Роки випуску монети збігаються з часом заселення вілли у Девоні.





