Група шведських та французьких вчених провела дослідження, яке показало, що набір зайвих кілограмів із віком є неминучим. Щоб уникнути цього, необхідно обмежувати калорійність раціону.
Співробітники Каролінського інституту (Швеція) та Ліонського університету (Франція) вели спостереження за 54 чоловіками та жінками протягом 13 років. Вони зафіксували цікаві зміни у метаболізмі ліпідів у жировій тканині.
Ліпідний обмін включає розщеплення ліпідів, які надходять до організму разом з їжею, перетравлення та всмоктування у стравоході, доставку жирів з кишечника та ін. Під час проведення дослідження вчені встановили, що з віком метаболізм ліпідів уповільнюється. В результаті вони починають видалятися з жирової тканини повільніше. Таким чином, основною причиною вікового набору ваги є зниження швидкості ліпідного обміну.
За словами вчених, компенсувати уповільнення метаболізму ліпідів можна шляхом скорочення калорійності добового раціону. Учасники дослідження, котрі цього не робили, набрали зайві кілограми. За 13 років їхня вага збільшилася на 20% від початкової.





